شبکه شمیم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

 

تصویب قانون جامع کاداستر کشور

 

 دانلود قانون جامع کاداستر کشور
همایش مدیریت بهینه زمین و شهرها با کاداستر و اطلاعات مکانی سه بعدی

فراخوان مقاله جهت همایش ژئوماتیک  1396(26-25 اردیبهشت)

 PCGIAP

هجدهمین كنفرانس منطقه اي سازمان ملل متحد در آسيا و اقيانوسيه  

نشست بين المللي" باز مهندسي كاداستر در جهت حمايت از دولت الكترونيك"

 PCGIAP

چهاردهمین اجلاس PCGIAP در مالزی  

 

 

 طرح کاداستر شهری کشور با شکل کنونی با تصويب نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و در زير مجموعه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تأسيس شد. مقدمات طرح کاداستر و مطالعات اجرايي و تعيين خطوط کلي در مورد جذب و تربیت نیروی انسانی متخصص، تهیه ابزارها و تجهیزات مورد نياز کاداستر، هزينه هاي مربوطه و برنامه زمان بندي آن براي اجرای عمليات کاداستر شهری مورد بررسي قرار گرفت و مقرر گردید طرح کاداستر شهری در ايران در يک دوره بيست و پنج ساله شامل پنج دوره پنجساله اجرا گردد. طرح کاداستر عملاً از سال 1374 وارد مرحله اجرائی شد و به تدریج فعالیت خود را به استانهای مختلف کشور تعمیم داد، به طوریکه در سالهای اخیر عملیات اجرائی کاداستر به شکل قابل ملاحظه ای در کلیه استان های کشور در حال انجام می باشد. در این راستا فعاليتهاي اساسي براي حصول به هدفهاي دراز مدت كاداستر كشور بر دو محور بنيادي: "تهيه نقشه هاي كاداستر و جمع آوري اطلاعات هندسي و مالكيتي" و" مكانيزه نمودن اطلاعات املاك و اسناد موجود" قرار گرفته است. ادامه مطلب ...

فایل معرفی کاداستر (PDF)


اخبار

گزارش چهارمین جلسه کمیته UN-GGIM 

1393/10/14
 جلسه چهارم متخصصین کمیته ملل متحد در خصوص مدیریت اطلاعات مکانی جهانی (UN-GGIM) ششم تا هشتم آگوست 2014 (پانزدهم لغایت هفدهم مرداد 1393) در مرکز سازمان ملل متحد در شهر نیویورک برگزار شد. از آنجاییکه حرکت کمیته UN-GGIM همواره به سمت افزایش همکاری میان کشورهای عضو بوده، این کمیته کمک می کند تا اطلاعات مکانی دقیق، قابل اطمینان و قطعی جهت حمایت از توسعه ملی، منطقه ای و جهانی، آماده و در دسترس باشد.
... ادامه مطلب
 

بیست و ششمین مجمع عمومی IUGG برگزار می شود 

1393/10/07
Description: C:\Documents and Settings\b.rahmanseresht\My Documents\My Pictures\iugg_26th_general_assembly_logo.jpg این مجمع هر چهارسال یکبار، هشت مجمع اتحادیه بین المللی ژئودزی و ژئوفیزیک (IUGG) را جهت یک سلسله جلسات خاص بینرشته ای (Inter disciplinary) و چند رشته ای گرد هم می آورد
... ادامه مطلب
 

جهان OGC  

1393/09/10
Description: Help us deal with Big Earth data
 رشد سریع داده های حاصل از منابع داده های مکانی، تدوین استانداردهای تعاملی جدیدی را می‌طلبد تا به کمک آن بتوان، تجزیه و تحلیل داده ها را انجام داد.
... ادامه مطلب
 

سومین همایش بین‌المللی از سری همایش های ربات های پرنده بدون سرنشین (UAVs) 

1393/09/03
 کارگروه ICWG I/vb جامعه ISPRS از متخصصین حوزه ژئوماتیک دعوت می نماید تا در همایش بین المللی 2015 ربات های پرنده بدون سرنشین با عنوان Geomatics UAV-g 2015 شرکت نمایند.
... ادامه مطلب
 

ایجاد زیرساختی محکم برای نسل آتی مدیریت بحران و امنیت عمومی 

1393/08/24
 از آنجایی که حوادث و بلایای طبیعی تحمیل شده به انسان، هر از چندگاه با شدت تکرار می شوند، تحقیق در حوزه مدیریت بحران نیز در حال تغییر و تحول و گسترش است. 
... ادامه مطلب
 

نخستین فراخوان مقاله جهت همایش اطلاعات جغرافیایی 2015 

1393/08/19
Description: C:\Documents and Settings\b.rahmanseresht\My Documents\gi_forum_2015.gif همایش 2015 GI، از هفتم لغایت دهم جولای در شهر سالزبورگ کشور اتریش برگزار می گردد
... ادامه مطلب
 

دومین کارگاه EuroSDR در خصوص محصولات جغرافیایی 

1393/08/11
 بدین وسیله از علاقه مندان به شرکت در دومین کارگاه EuroSDR در خصوص صیانت از فرآیند تولید محصولات جغرافیایی دعوت به عمل می آوریم تا در تاریخ اول و دوم دسامبر 2014 در دانشگاه گنت (Ghent) بلژیک حضور بهم رسانند.
... ادامه مطلب
 
نقشه سایت | نمای قابل چاپ | © 2009 - 2015 Cadastre