بازدید جناب آقای دکتر تویسرکانی و دکتر پزشکیان از اداره کل کاداستر 

1396/02/05
 به گزارش اداره کل کاداستر، جناب آقای دکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به همراه آقای دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس
 
شورای اسلامی روز دوشنبه مورخ 96/2/4 از اداره کل کاداستر کشور بازدید کردند و در جریان آخرین دست آوردهای پروژه شمیم (شبکه ماهواره ای یکپارچه مالکیت اراضی) قرار گرفتند.

آقای دکتر تویسرکانی ضمن تأکید بر شروع سریع کار و استفاده از تمام ظرفیت سازمان جهت محقق شدن اهداف کاداستر؛ از موفقیتهای چشمگیری این ادارۀ کل طی سال گذشته و عملکرد خوب آن ابراز خرسندی کردند.

آقای دکتر تویسرکانی در این بازدید اظهار داشتند: با اجرایی شدن قانون جامع کاداستر کشور از ابتدای سال 94 مقرر شد درآمدهای طرح، صرف اجرای کاداستر گردد که متأسفانه در قانون بودجه 96 بخشی از درآمدها به هلال احمر اختصاص پیدا کرد که این امر قطعاً اجرای پنج ساله کاداستر را با وقفه مواجه خواهد کرد.

ایشان اجرای کاداستر را از کارهای مهم و زیرساخت توسعه کشور در راستای شفافیت و جلوگیری از زمین‌خواری و فساد در معاملات بخش املاک معرفی نمودند. رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه حراست از کلیه عرصه های کشور و جلوگیری از هر گونه تعرض به املاک و اراضی دولت از وظایف مهم کاداستر است به این نکته اشاره کردند که بر اساس قانون جامع حدنگار (کاداستر) طرح کاداستر با اتکا بر درآمدهای خود اجرایی شده است و به درآمدهای عمومی متکی نمی باشد.

در این بازدید دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز با ابراز تأسف از کم توجهی به اجرایی شدن این قانون و قول مساعد نسبت به پیگیری و حل مشکل بودجه آن گفت: لزوم وجود داده های خالص برای تصمیم گیری و برنامه ریزی های مهم کشور بویژه در بخش مبارزه با فساد باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و طرح کاداستر یکی از مهمترین و مؤثرترین طرح ها در این زمینه است. ایشان در ادامه گفتند: تعامل بیشتر اداره کل کاداستر با مجلس شورای اسلامی می تواند در آینده بسیار راهگشا باشد.

آقای مهندس علیشاهی، مدیرکل محترم کاداستر ضمن تشریح عملکرد دست اندرکاران پروژه شمیم و تلاش شبانه روزی کارشناسان نقشه بردار در کل کشور، از حمایت مسئولین محترم در راستای تحقق اهداف این پروژه تقدیر و تشکر نمودند. ایشان همچنین بر رفع موانع پیش رو تأکید کردند.

آقای مهندس حاجی هادی نیز در قالب Presentation، به صورت کامل، علت ایجاد سامانه شمیم و مزایای این سامانه را برای حضار محترم تشریح و در پایان خلاصه ای از نحوه پیاده سازی و عملکرد این پروژه را ارائه نمودند.نقشه سایت | نمای قابل چاپ | © 2009 - 2018 Cadastre