کتاب جدید "مهندسی و نقشه برداری با GNSS" منتشر شد 

1395/11/06
 به نقل از GIM 25 ژانویه 2017

کتاب جدید "مهندسی و نقشه برداری با GNSS" منتشر شد


انتشارات Geomares Education کتاب جدیدی را با عنوان "مهندسی و نقشه برداری با GNSS" نوشته ی هایبرت ژان لکرکرک (Huibert- Jan Lekkerkerk) منتشر کرد. هدف از نگارش این کتاب، فراهم کردن اطلاعاتی جهت درک و همچنین توضیح روش صحیح کار با تجهیزات ناوبری ماهواره ای به صورت کلی و به طور عملی در مورد GPS، برای کاربران حرفه ای و هر روزه ی GPS که پیش زمینه کافی را در این حوزه دارند، می باشد.

این کتاب بر اساس متن سخنرانی مؤلف در دوره Skilltrade در نقشه برداری هیدروگرافی و همچنین سلسله مقالات وی در خصوص سیستم های ناوبری ماهواره ای نوشته شده است.

امروزه تقریباً در تمام بخش ها، GPS مترادف با ناوبری و موقعیت یابی در نظر گرفته می شود. گیرنده هایی با برندها و مدل‌های متنوع و با قیمت های مناسب، جهت انتخاب وجود دارد. با این حال به نظر می رسد، دانش کامل ناوبری ماهواره‌ای، مختص متخصصینی مانند ژئودزین ها و سازندگان گیرنده های ماهواره ای است. با این وجود، هر روزه بر تعداد کاربران سیستم های GPS و استفاده از داده های آن، افزوده می شود.

مؤلف این کتاب آقای ژان لکرکرک(Huibert- Jan Lekkerkerk)، دارای مدرک کارشناسی نقشه برداری هیدروگرافی و الکترونیک دریایی و همچنین مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اطلاعات جغرافیایی می باشد. ایشان از سال 2000 تاکنون در Skilltrade و مؤسسه دریایی ویلیام بارنتز (Maritiem Instituut) مشغول به تدریس می باشند. آقای ژان لکرکرک به طور کلی مقالات متعددی در خصوص نقشه برداری، و به طور خاص GNSS، برای چندین نشریه نوشته است. ایشان همچنین تجاربی در جهت تست و بازبینی تجهیزات GNSS داشته است.

ناشر این کتاب، Gemares Education، لمر (Lemmerاز هلند، چندین سیستم اطلاعات و نمایش چارتالکترونیکی (ECDISو محصولات (e-navigationدر نمونه کارهایش از جمله اصول چارت الکترونیکی، توابع، داده ها و سایر کتب درسی اصلی پایه برای استفاده از ECDIS و آموزش آن توسط هکت (Hecht) و همکارانش، (www.electronic-chart.nlو کتاب های آموزشی ECDIS BASICS و برنامه ریزی سفر با ECDIS را فراهم کرده است. کتاب جدید "مهندسی و نقشه برداری با GNSSدر فروشگاه آنلاین، با قیمت 59 یورو (بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده) موجود می باشد.


 نقشه سایت | نمای قابل چاپ | © 2009 - 2019 Cadastre