انتشار رایگان تصاویر ماهواره ی Landsat 8 توسط استرالیا 

1391/05/15

به نقل از Geospatial world- جولای 2012
انتشار رایگان تصاویر ماهواره ی Landsat 8 توسط استرالیا

به گزارش رسیده از استرالیا، به زودی این کشور، تصاویر تقریبا آنی ماهواره ی Landsat 8 را به طور رایگان در دسترس عموم قرار می دهد. ماهواره ی Landsat 8 در سال 2013 به فضا پرتاب خواهد شد و انتظار می رود تا ماه می یا ژوئن سال 2013 به طور کامل مورد بهره برداری قرار گیرد. مؤسسه ی علوم زمینی استرالیا (GA: Geoscience Australia) به محض دریافت تصاویر از این ماهواره، آنها را به صورت آنلاین تحت لیسانس Creative Commons Attribution 3.0 در اختیار علاقه مندان قرار خواهد داد.
آقای جف کینگ ول (Jeff Kingwell) مدیر گروه ملی مشاهدات زمین GA، اظهار داشت:"ما قصد داریم تا جایی که امکان دارد، داده ها را به طور رایگان در دسترس عموم بگذاریم. ما به سوی سیستمی پیش می رویم که، داده های تقریبا آنی Landsat  ، دریافت می شود."
ارائه خدمات جدید، به دلیل موافقتنامه ای است که میان استرالیا و ایالات متحده به امضاء رسیده است. براساس این موافقتنامه، استرالیا یک بار دیگر به عنوان شریک رسمی برنامه Landsat منسوب شد. کشور استرالیا قرار است برای دریافت تصاویر ماهواره ی Landsat در شهرهای هوبارت (Hobart) و آلیس اسپرینگ (Alice Spring) ایستگاه های زمینی احداث کند و همین کار را مجدداً برای ماهواره ی Landsat 8 انجام دهد.
آقای کینگ ول همچنین افزود:"داده های ماهواره ی Landsat مورد توجه کسانی است که نظارتِ بخش وسیعی از زمین را در مواردی مانند جنگل زدایی، تغییرات پوشش گیاهی و توسعه شهری به عهده دارند. این تلاش به کمک تصمیم مؤسسه GA جهت بازیابی آرشیو ده ساله ی خود از تصاویر Landsat - با حجمی حدود نیم کوادریلیون بایت و به صورت آنلاین- صورت می گیرد.  انتظار می رود آرشیو مذکور، تحلیل کاربری زمین را در یک بازه زمانی طولانی، تسهیل نماید.نقشه سایت | نمای قابل چاپ | © 2009 - 2018 Cadastre